XII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu [+ FILM Z PRZEJAZDU]

W dniach 19-20 lipca 2014 r., w Jugowicach, odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu. Głównym organizatorem tego wydarzenia było Sowiogórskie Bractwo Kolejowe wraz z Gminą Walim. Zadbali oni o to, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Przy stacji kolejowej w Jugowicach rozstawione zostały stragany, na których można było kupić książki i zabawki związane z koleją, a także ręcznie wykonane ozdoby i biżuterię lub swojskie miody.

Znajdowała się tu również indiańska wioska, a w budynku samej stacji można było obejrzeć wystawę, pokazującą plany dworców i przystanków kolejowych Gór Sowich oraz ich zdjęcia (pamiętacie wpis o Kolei Sowiogórskiej?). Na najmłodszych czekał kucyk, gotowy na przejażdżkę. Dodatkową atrakcją był pokaz Zumby. Każdy mógł wejść na scenę i spróbować swoich sił. Całości towarzyszyła muzyka.

Oczywiście atrakcją weekendu były drezyny, którymi, za symboliczną opłatą, można było się przejechać. Znalazło się także kilka oryginalnych samoróbek, czekających wraz z właścicielami na sesję fotograficzną.

My wybraliśmy drezyny spalinowe. Kursowały one w dwie strony,  po około dwukilometrowej trasie.  Momentami jechały naprawdę bardzo szybko. Niesamowite wrażenie robiły przejazdy po wysokich wiaduktach, które lata świetności miały zdecydowanie już dawno za sobą. To wszystko bez żadnych zabezpieczeń w postaci szyb, pasów czy po prostu czegoś do złapania się. Po drodze podziwialiśmy przepiękne krajobrazy – doskonale widać było nawet Zamek Grodno!

Jesteście ciekawi jak wygląda taki przejazd? Jeden fragment uchwyciła nasza kamera 🙂

P.S. Szczegółowe wyniku mistrzostw znajdziecie TUTAJ.

Mapa

Loading map...

Loading

p

Spodobał Ci się ten post?
Daj nam o tym znać, zostawiając pod nim komentarz. Możesz także udostępnić wpis – dzięki temu Twoi znajomi również będą mieli okazję go przeczytać. Dodatkowo zapraszamy na nasze profile na facebooku i Instagramie – znajdziesz tam sporo zdjęć, głównie tych niepublikowanych na blogu.