Sowiogórskie jamy [+ FILM Z POSZUKIWAŃ]

Większość osób wie, że Góry Sowie skrywają wiele tajemnic. Pełno tutaj jam, jaskiń, sztolni i innych pozostałości po kopalniach. Właśnie do takich miejsc zaprowadziły nas któregoś razu skrytki geocache. Ich opis na tyle nas zaintrygował, że nie było odwrotu, musieliśmy je znaleźć.

Kopalnia srebra St. Eliae

Kopalnia św. Eliasza (nazywana też kopalnią borsuczą lub błędnie kopalnią Anna). Do wybrania się w poszukiwania tej skrytki zachęciło nas ostrzeżenie: Tylko dla odważnych! A więc idziemy. Pod wskazanymi współrzędnymi udało nam się znaleźć zamaskowane wejście do dawnej kopalni srebra. Z opisu skrytki wynika, że można, (a wręcz powinno) się tam wczołgać. Nie trzeba było dwa razy powtarzać.

Z tej wyprawy zamiast zdjęć, zapraszam do obejrzenia amatorskiego filmiku, który nakręciliśmy podczas poszukiwań.

Kopalnia serpentynitu

Trasa do drugiej skrytki wiodła przez las i jego obrzeża, z których podziwialiśmy widok na panoramę pobliskich miejscowości oraz wzniesień Gór Sowich.

Druga jama okazała się być wyrobiskiem dawnego kamieniołomu serpentynitu, do którego można było swobodnie wejść. Długość sztolni wynosi około 30-40 metrów. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia.

Mapa

Loading map...

Loading

p

Spodobał Ci się ten post?
Daj nam o tym znać, zostawiając pod nim komentarz. Możesz także udostępnić wpis – dzięki temu Twoi znajomi również będą mieli okazję go przeczytać. Dodatkowo zapraszamy na nasze profile na facebooku i Instagramie – znajdziesz tam sporo zdjęć, głównie tych niepublikowanych na blogu.