Góra Szybowcowa koło Jeleniej Góry

Zastanawialiście się kiedyś jakie zwierzęta zamieszkują polskie lasy i łąki? My ruszyliśmy w ich poszukiwaniu. W tym celu wybraliśmy się do leżącego niedaleko Jeleniej Góry, Jeżowa Sudeckiego, gdzie znajduje się Góra Szybowcowa.

Góra Szybowcowa

Stanowi najwyższy punkt Małego Grzbietu – jej wysokość to 561 m n.p.m. Ze względu na odpowiednie warunki naturalne, w 1924 roku powstało tu szybowisko. Na jej szczyt można dojechać samochodem – znajduje się tam Aeroklub Jeleniogórski. Jednak największa atrakcją, która przyciąga turystów jest punkt widokowy. Podziwiać stąd można wspaniałą panoramę Kotliny Jeleniogórskiej oraz widok na pasma górskie Karkonoszy, Gór Kaczawskich i Rudaw Janowickich.

Geocaching

Po rozkoszowaniu się widokami, przyszedł czas, aby wyruszyć na wspomniane wcześniej poszukiwanie zwierząt. I w tym wypadku pomógł geocaching, a dokładniej seria skrytek ukryta na zboczach Góry Szybowcowej.

Wspomniany trial powstał z okazji eventu „Noc Kupały”.  Założyciele każdą ze skrytek poświęcili jednemu ze zwierząt, które można tutaj spotkać. I tak mamy tu między innymi: jeża, wydrę, bobra, borsuka, żmiję zygzakowatą, sarnę, dzika oraz wiele gatunków ptaków i owadów. Każdy kesz posiada także opis poszczególnego zwierzęcia wraz z jego zdjęciem, a ukryta jest w miejscu, w którym  możemy go spotkać – w korzeniach, norach, dziuplach, w trawie i na drzewach. Oprócz tego, sam wygląd pojemnika nawiązywał do konkretnego gatunku przedstawiciela fauny. Całość jest niezwykle dopracowana, a szukanie serii to istna przyjemność.

Nie zawsze było łatwo. Już przy szukaniu drugiej skrytki – żaby – mieliśmy kompletnie przemoczone buty. Bo żaba jak to żaba, schowała się przy bajorku, w środku lasu. Dobrze, że pogoda dopisała i spodnie oraz buty szybko wyschły. W zdecydowanej większości towarzyszyły nam ładniejsze widoki – głównie łąki z różnorodnymi kwiatami.

Z tej serii udało nam się dostrzec 12 zwierząt oraz znaleźć kilka innych skrytek, niezwiązanych z trailem. A ponad drugie tyle czeka jeszcze na swoją kolej.

Mapa

Loading map...

Loading

p

Spodobał Ci się ten post?
Daj nam o tym znać, zostawiając pod nim komentarz. Możesz także udostępnić wpis – dzięki temu Twoi znajomi również będą mieli okazję go przeczytać. Dodatkowo zapraszamy na nasze profile na facebooku i Instagramie – znajdziesz tam sporo zdjęć, głównie tych niepublikowanych na blogu.