Opolskie ZOO – klatkom mówimy NIE

Ogród zoologiczny był naszym głównym celem podczas wizyty w Opolu. Czytając różne opinie, miałam wyobrażenie małego, zaniedbanego miejsca, które jeszcze nie podniosło się po powodzi z 1997 roku. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dostrzegłam nowe, stylizowane wejście, z możliwością  zakupu biletu w biletomacie. Opolskie ZOO zdecydowanie nie należy do tych „zapuszczonych”. To nowoczesny kompleks, w którym mieszkają setki zwierząt.

Wybiegi bez klatek

W ZOO mieszka ponad 1000 zwierząt, należących do 227 różnych gatunków, a sam ogród jest dość nietypowy. Większość obiektów powstała tu od podstaw. To, co wyróżnia ZOO, to fakt, że wybiegi nie posiadają klatek (oczywiście z wyjątkiem groźniejszych gatunków zwierząt). Zwierzęta żyją w półotwartych przestrzeniach, które od ludzi oddzielone są jedynie wodą, liną, żywopłotem lub niską barierką. Pozwala to na jeszcze bliższe ich poznanie.

W całym ogrodzie dostrzec można zabawne znaki ostrzegawcze. Oprócz „tradycyjnych” wybiegów, znajdują się tu również te nieco bardziej oryginalne. Przykładem może być „Projekt Suseł”, czyli podziemne tunele, prowadzące do wnętrza klatki z susłami.

Dużym rozczarowaniem było MiniZOO, w którym spodziewałam się wielu gatunków biegających kóz, owiec itd, a zobaczyłam kilka zagród, w których znajdowały się: gęsi, kaczki, kury, gołębie i  króliki. Mimo wszystko opolskie ZOO warto odwiedzić, chociażby dla Wyspy Lemurów.

Wyspa Lemurów

Bez wątpienia jest najbardziej obleganą częścią ogrodu. Zarówno dla dużych  jak i małych stanowi nie lada atrakcję. Na wyspę, która jest królestwem lemurów, można wejść i podejrzeć zwierzęta podczas ich zwyczajnych, codziennych czynności. Szczęściarzom może udać się je dotknąć. Nauczyły się one, że ludzie = jedzenie, więc chętnie przychodzą do odwiedzających. W tym miejscu przypominam, że pod żadnym pozorem nie wolno karmić zwierząt. Mają one swoje posiłki podawane przez opiekuna w wyznaczonych porach dniach.

Godziny karmienia zwierząt
trening medyczny uchatek 12:00
karmienie goryli 13:00 i 16:00
karmienie pelikanów 13:30
karmienie lemurów 14:00
karmienie uchatek 14:30 i 16:30
Godziny otwarcia i cennik
Godziny otwarcia:
od 1 marca do 30 kwietnia 9:00 – 16:00
od 1 maja 10:00 – 18:00
od 1 października 9:00 – 16:00
od 1 grudnia 9:00 – 15:00
ZOO można zwiedzać jeszcze 1 godzinę po zamknięciu (będąc na jego terenie)

Cennik:
bilet normalny – 18 zł
bilet ulgowy – 12 zł
dzieci do 3 roku życia – 0 zł – musza posiadać bilet
Bilet dla dzieci do 3 lat można odebrać w kasie lub w biletomacie przy zakupie innych biletów.

Mapa

Loading map...

Loading

p

Spodobał Ci się ten post?
Daj nam o tym znać, zostawiając pod nim komentarz. Możesz także udostępnić wpis – dzięki temu Twoi znajomi również będą mieli okazję go przeczytać. Dodatkowo zapraszamy na nasze profile na facebooku i Instagramie – znajdziesz tam sporo zdjęć, głównie tych niepublikowanych na blogu.